Odkurzacze przemysłowe

  Odkurzacze przemysłowe

  Nasza oferta - kliknij poniżej i sprawdź

Oferta naszej firmy zawiera odkurzacze przemysłowe:

  • jednofazowe

  • trójfazowe

  • bateryjne

  • pneumatyczne

Proponujemy odkurzacze przemysłowe z silnikiem jednofazowym, trójfazowym, pneumatyczne – zasilane sprężonym powietrzem oraz akumulatorowe. Mogą one być używane do czyszczenia całej fabryki, jak również do ostatecznego usunięcia odpadów i zapobiegania ryzyka ponownego wprowadzenia do cyklu produkcyjnego.

Sprzątanie produktów/zanieczyszczeń z każdej branży przemysłu (drzewny, ceramiczny, farmaceutyczny, winiarski, chemiczny, elektroniczny, opakowaniowy, okrętowy, tworzyw sztucznych, szklarski, tekstylny, transportowy, lakierniczy, spożywczy, tytoniowy, OEM, stalowy, maszynowy, lotniczy, budowlany) jest bardzo odpowiedzialne, gdyż wiele z nich jest łatwopalnych i wybuchowych (jak np. mąka, drewno, aluminium, zboża, cukier itd.), dlatego bardzo ważne jest korzystanie z maszyn i urządzeń z certyfikatem ATEX do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

W naszej ofercie można znaleźć również odkurzacze olejowe – zaprojektowane specjalnie do obróbki, odsysające resztki zmieszane ze smarami i płynami chłodzącymi. Jednostki te mogą zbierać oraz oddzielać pozostałości metalowe z emulsji, które mogą być odzyskane, przefiltrowane i ponownie wykorzystane.

Szeroki zakres oferowanych filtrów, a także odpowiednio dobrane przez nas urządzenia umożliwiają odkurzanie materiałów sypkich z możliwością ich odzyskiwania i ponownego wykorzystania, ponieważ wszystkie części mające kontakt z produktem posiadają certyfikat FDA i są zgodne z rozporządzeniem WE 1935/2004. Wszystko zależy od potrzeb.

Proponowane przez nas odkurzacze charakteryzują się wieloma opcjami rozbudowy, co umożliwia dostosowanie do potrzeb klienta.

  PROPONOWANE ROZWIĄZANIA DLA ODKURZACZY PRZEMYSŁOWYCH:

FILTR ABSOLUTNY HEPA – zestaw filtra absolutnego służącego do zbierania pyłów niebezpiecznych dla zdrowia (m.in. azbest, kobalt, kadm, ołów, beryl, formaldehyd, arsen oraz zarazki, wirusy, bakterie i pleśń)

FILTR ABSOLUTNY HEPA
FILTR ABSOLUTNY HEPA

SYSTEM LONGOPAC – zestaw służący do automatycznego rozładowania zbieranego materiału do podłużnego worka, gdy odkurzacz zatrzymuje się. Zapobiega przed bezpośrednim kontaktem operatora urządzenia ze zbieranym materiałem.

SYSTEM LONGOPAC
SYSTEM LONGOPAC
GRILL I ZAWÓR – zestaw umożliwiający oddzielanie płynów od ciał stałych, oraz opróżniania zbiornika z cieczy zaworem spustowym.
Grill i zawór
Grill i zawór
STOP DLA CIECZY – pływak mechaniczny zatrzymuje zasysanie płynów w momencie osiągnięcia maksymalnego poziomu (system ten nie wyłącza całkowicie turbiny). Sprawdza się przy zasysaniu dużych ilości cieczy.
STOP DLA CIECZY - pływak mechaniczny
STOP DLA CIECZY
WKŁAD CYKLONOWY – zwiększa efekt cyklonu, jak również chroni filtr przed zasysanymi ostrymi elementami ściernymi.
Wkład cyklonowy
Wkład cyklonowy
GRILL I DEPRESOR – zestaw ten umożliwia zbieranie materiału do worka. Dzięki niemu unikamy zassania worka do filtra podczas pracy jednostki ssącej.
Grill i depresor,
Grill i depresor
STAŁA SSAWA PODŁOGOWA – zestaw ten przeznaczony jest do sprzątania podłóg poprzez pchanie odkurzacza.
STAŁA SSAWA PODŁOGOWA
STAŁA SSAWA PODŁOGOWA

  PYŁY WYBUCHOWE

Do pracy w środowiskach ATEX posiadamy szeroką gamę odkurzaczy przemysłowych ATEX i systemów do stref 2, 21 i 22.

Normą, która określa wymagania dotyczące odsysania pyłów palnych jest dyrektywa ATEX 94/9/EG.

Do pyłów palnych możemy zaliczyć m.in.: aluminium, sadza, cynk, papier, drewno, lakier proszkowy, gumę, torf, herbatę, kawę, ziarna, pył hamulcowy, włókna tekstylne, itp.

Pyły wybuchowe
Pyły wybuchowe

Odkurzacze przemysłowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wielu przedsiębiorców popełnia bardzo duży błąd, uważając, że pozostałości pojawiające się w różnego rodzaju fabrykach czy magazynach można z powodzeniem usunąć za pomocą zwykłego odkurzacza. Mimo że zwykły odkurzacz bardzo dobrze poradzi sobie z usuwaniem drobnych zanieczyszczeń, które nie będą ostre ani wilgotne, nie sprawdzi się w przypadku bardziej wymagających warunków. Warto przy tym wspomnieć, że utrzymanie czystości w fabrykach czy magazynach nie jest jedynie kwestią estetyczną. W dużej mierze to od porządku zależy bezpieczeństwo pracowników oraz dłuższa żywotność poszczególnych produktów. Z tego tez powodu dobrym pomysłem będzie zadbanie o to, aby użytkowana przestrzeń wyróżniała się czystością oraz dobrą organizacją. Pomagają w tym między innymi odkurzacze przemysłowe, które działają zupełnie inaczej niż urządzenia wykorzystywane przez nas w domach.

Odkurzacze przemysłowe i domowe - czym się różnią?

Zastanawiając się, co różni odkurzacze przemysłowe od domowych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj usuwanych przez nie zanieczyszczeń. W przypadku domowych odkurzaczy bardzo często możemy spotkać się z mniejszą mocą, tym samym w sytuacji, kiedy odkurzymy coś większego i zapchamy urządzenie. Ponadto dysponujemy wówczas mniejszym pojemnikiem lub workiem na nieczystości, co sprawia, że w przypadku pracy w fabryce co kilka chwil musielibyśmy pozbywać się zanieczyszczeń. W efekcie wykonywanie codziennych obowiązków stałoby się mniej efektywne, a pracownicy niekiedy realizowaliby nadgodziny, które dla przedsiębiorców wiążą się z wysokimi kosztami.

Oprócz tego warto wspomnieć, że odkurzacze przemysłowe znacznie lepiej radzą sobie z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami. Bardzo dobrze sprawdzą się podczas odkurzania ostrych elementów oraz wszelkiego rodzaju mokrych odpadów, na przykład resztek powstałych przy produkcji żywności. Ponadto odpowiednio dobrane odkurzacze RGS, które powstają z myślą o wykorzystaniu nowoczesnych technologii podczas pozbywania się różnych zanieczyszczeń przemysłowych, skutecznie usuwają również płyny i środki chemiczne. Coraz większym uznaniem cieszą także odkurzacze przeznaczone do usuwania lepkich smarów i olejów, które dzięki swojemu działaniu minimalizują ryzyko niebezpiecznych wypadków w pracy.

Jaki odkurzacz przemysłowy warto wybrać?

Rozważając, jaki odkurzacz przemysłowy okaże się dla nas najlepszy, warto przede wszystkim przemyśleć, jak dużą powierzchnię chcemy regularnie czyścić, a także jakich nieczystości się pozbyć. W przypadku mniejszych fabryk czy magazynów, w których odkurzamy 1-2 razy dziennie, dobrym wyborem będzie odkurzacz przemysłowy jednofazowy. Tego typu odkurzacz wyróżnia się dużą mocą oraz wygodnymi w codziennym użytku wymiarami. Ponadto cechuje się wytrzymałością, dzięki czemu będzie bardzo dobrym wyborem w przypadku fabryk lub magazynów, w których znajduje się żywność, wszelkiego rodzaju narzędzia czy materiały budowlane. Warto również wspomnieć o funkcjonalnych filtrach, które pozwalają lepiej dopasować urządzenie do naszych potrzeb. W naszej firmie Industrial Cleaning oferujemy odkurzacze przemysłowe, które powstają z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu okazują się niezawodne i tanie w utrzymaniu.

Kiedy poszukujemy odkurzaczy przemysłowych, które bardzo dobrze poradzą sobie w przypadku większych fabryk czy magazynów, ciekawym rozwiązaniem okazują się odkurzacze trójfazowe. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzą się również w sytuacji, kiedy musimy na bieżąco usuwać wszystkie zanieczyszczenia – wówczas mogą pracować nawet przez cały dzień roboczy bez ryzyka przegrzania czy wszelkiego rodzaju usterek. Z tego też powodu okazują się godnym uwagi pomysłem przy obróbce drewna, przemyśle tekstylnym czy podczas produkcji szkła.

W Industrial Cleaning zapewniamy także możliwość wyboru odkurzaczy pneumatycznych, które sprawdzają się wtedy, gdy nie możemy lub nie chcemy korzystać z zasilania energią elektryczną. Wówczas odkurzacz pneumatyczny z łatwością usunie wszystkie nieczystości, wyróżniając się przy tym cichą pracą oraz niezawodnością. Dlatego też tego typu urządzanie bardzo często stają się inwestycją na długie lata.

Prezentowane produkty mają szczególne zastosowanie. Ich działanie jest bowiem znacznie lepsze od domowych modeli, a także wykazują się wyższą wydajnością. Dzięki temu odkurzacze przemysłowe są w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami występującymi w specyficznych warunkach. A to pozwala utrzymać czystość w branżach produkujących szczególnie dużo zanieczyszczeń bądź takich, które muszą zachować szczególne normy higieniczne.

Zastosowanie odkurzaczy przemysłowych

W praktyce nie ma większych ograniczeń dotyczących zastosowania. Wystarczy wybrać model, który został zaprojektowany z myślą o danym obszarze. Odkurzacze przemysłowe można wobec tego znaleźć w firmach farmaceutycznych, kosmetycznych czy medycznych, a także zakładach produkcyjnych, przetwórstwa spożywczego i wielu innych.

Przydają się nie tylko do czyszczenia powierzchni, ale też ogólnego sprzątania. Wystarczy wyposażyć je w odpowiednie akcesoria, aby były w stanie usunąć zabrudzenia np. z maszyn.

Odkurzacze przemysłowe w naszej ofercie

Posiadamy urządzenia, które doskonale sprawdzą się w licznych branżach. Wśród nich należy wymienić:

  • odkurzacze przemysłowe jednofazowe w wielu wariantach,
  • odkurzacze przemysłowe trójfazowe do zasysania pyłów i odpadów w ciężkich warunkach,
  • odkurzacze do farmacji służące zasysaniu znacznych ilości produktu z urządzeń procesowych,
  • odkurzacze do oleju, które przydają się także do odsysania cieczy oraz pozostałych zanieczyszczeń przemysłowych,
  • odkurzacze ATEX, czyli antywybuchowe, które stosuje się w miejscach obfitujących w pył lub gaz,
  • odkurzacze specjalistyczne, np. pneumatyczne i akumulatorowe.

Wszystkie spełniają wymagania BHP. Jest to możliwe dzięki projektowi uwzględniającymi najlepsze standardy w branży oraz wykorzystaniu wysokogatunkowych materiałów podczas ich tworzenia.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy w wyborze odpowiedniego modelu. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Doradzimy, który odkurzacz przemysłowy najlepiej sprawdzi się w danym miejscu.