Myjki Karcher i agregaty do czyszczenia magazynów

  Efektywne sprzątanie magazynów

Regularne sprzątanie magazynu powinno być integralną częścią praktyki bezpieczeństwa firmy, aby zapewnić dobre samopoczucie pracowników i zgodność z przepisami BHP. Zorganizowane, czyste środowisko magazynowe zachęca do tworzenia pozytywnej atmosfery w miejscu pracy, dokładnego zarządzania zapasami, zwiększenia wydajności oraz zmniejszenia liczby wypadków.

Z drugiej strony, brudny, zatłoczony magazyn ma większe szanse na wypadki spowodowane odłamkami w korytarzach i na regałach takimi jak luźne foliowe opakowania, połamane palety i wycieki oleju z maszyn, powodujące ryzyko poślizgu i upadku. Co więcej, prowadzi to do negatywnego nastawienia pracowników do organizacji. Mniej uwagi poświęcają drobiazgom podczas wykonywania ważnych zadań, ponieważ są zdezorientowani przez otoczenie.

Czysty magazyn jest efektywnym i bezpiecznym magazynem. Jeśli pozwolisz, aby odłamki gruzu i śmieci gromadziły się tu i ówdzie, Ty i Twoi pracownicy zapomnicie o znaczeniu czystości i pozostawicie śmieci leżące w pobliżu. A luźny kawałek śmieci może spowodować czyjś upadek lub uszkodzenie wózka widłowego.

Ponadto, nagromadzenie takich rzeczy, jak śruby, trociny, rozlania i otarcia wyglądają źle. I mogą spowodować uszkodzenie struktury posadzki.
Co więcej, kiedy ludzie pracują w nieuporządkowanym otoczeniu, mają tendencję do wykonywania nieporządku w pracy.

Inwestowanie w utrzymanie magazynu w czystości nie tylko zmniejsza ryzyko wypadków. Jest to inwestycja, która może przyciągnąć nowych klientów.

Nikt nie chce współpracować z obiektem, który jest brudny. Sprawia to, że potencjalni nowi klienci myślą, że nie dbasz o swój biznes, a przez to nie będziesz dbał o ich biznesy.

Czynnikami, które decydują o tym jakie urządzenie będzie najodpowiedniejsze są:

  • nawierzchnia na której będzie urządzenie pracowało
  • czy urządzenie będzie pracowało wewnątrz czy na zewnątrz budynku, a może wszędzie
  • jaka duża powierzchnia ma być sprzątana
  • jakie zabrudzenia będą zbierane
  • czy ogranicza nas w jakikolwiek sposób wielkość urządzenia

Aby utrzymać Twój magazyn w czystości oferujemy szeroką gamę szorowarek oraz zamiatarek prowadzonych ręcznie jak i z fotelem dla operatora.

Urządzenia dobieramy indywidualnie, odpowiednio do specyfiki konkretnych potrzeb.
Zadzwoń lub napisz do nas!
Tel.: 695 159 959
wima@wima24.pl​